Jakub Sommer

Filmový, televizní a divadelní režisér, scénárista

Má bohaté zkušenosti s režií různých televizních žánrů a formátů od dramatické tvorby – televizní filmy Trojí život, Stop, přes sitcom a seriály – Comeback, Letiště a zábavnou reality po studiové projekty a dokumenty např. Vylomeniny I a II, Comeback, Letiště, Můj pokus o mistrovský opus, Pandurango, GEN atd.
Je úspěšným reklamním režisérem, natočil reklamy pro důležité klienty z mnoha oblastí např. Ikea, Globus, Nowaco, Adidas, Škofin, Gambrinus, ČSOB, Mall.cz, Danone, Wallmark, Vinařský fond apod.
Natáčí také hudební klipy, nejvíce spolupracuje s Xindlem X a režíruje divadelní představení.
Za své filmy dostal několik ocenění a cen na různých festivalech, aktuálně připravuje svůj celovečerní film.

www.jakubsommer.cz nebo Vimeo.

Pavel Nosek

Televizní, filmový a reklamní režisér, dramaturg a scénárista

Má bohaté zkušenostmi s širokým spektrem televizních formátů,  režíroval zábavné studiové projekty např. Tajemství těla, QI, různé populární reality formáty – Superšéf – 24 do hodin pekla a zpět, Ano Šéfe, Na nože, Můžeme dál, Nevzdávej to!, Jste to co jíte atd., i s projekty na pomezí zábavy a dokumentu např. – Děti na tahu. Je režisérem primetimeové talkshow Na Pavláska i úspěšného kuchařského pořadu Karolína, domácí kuchařka. Byl dramaturgem několika významných projektů např. Vylomeniny I a II, Česko vaří s Pohlreichem, Ano trenére, režíroval komerční projekty pro Makro, Tesco, Komerční banku a další.

Jeho film Pravomil získal na Českých lvech cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku 2014.

www.pavelnosek.cz

Markéta Ekrt Válková

Dokumentární režisérka

Markéta je renomovaná dokumentární režisérka, která se zaměřuje na sociální témata a ráda ve svých filmech ukazuje inspirativní lidi. Režírovala několik velice úspěšných docusoap projektů jako Čtyři v tom nebo Provedu! Přijímač. Mezi její autorské dokumenty patří např. Živnostníci v karanténě aneb holé zadky?, Dětství, důvod k dospělosti, Pohyby tance, Hvězdy tančit smějí, MotocyKlení, Čekání na šílenství. Natočila epizody pro dokumentární cykly a seriály např. Zblízka, Intolerance, Očima žen, Pokus o mistrovský opus, Komorní zlato, Co nevíte o… nebo Watch Cecillia (dětská anglická show).

Jakub Machala

Režisér a scénárista

Patří mezi režiséry s širokým polem působnosti – od reklam, přes hranou tvorbu, dětské pořady až po divadlo. Vystudoval obor Režie a scenáristika v Ateliéru Audiovizuální tvorba FMK UTB ve Zlíně. Mezi jeho nejzajímavější filmy z období studia patří Vyšší princip, Dřepy v peří nebo Ve vaně. Po ukončení studia se začal plně věnovat režijní profesi – zejména v reklamních a televizních projektech. Režíroval například seriály Láska v čase korony, Olo show, či seriál Stylista podle scénáře Luďka Staňka. V současné době se věnuje přípravě svého debutu s názvem Kola.

Dvakrát za sebou vyhrál cenu Anděl za videoklip roku (2017 a 2018) a řadu cen za reklamní spoty.

Více z tvorby Vimeo.

Tomáš Bojar

Dokumentární režisér a scénárista

Je velice respektovaný dokumentární režisér a scénárista. V autorském tandemu s režisérem Pavlem Abrahámem vytvořili celovečerní dokumentární filmy Česká RAPublika a Dva nula (nominace na nejlepší dokument Český lev 2012). Společně s režisérkou Rozálií Kohoutovou pracovali na celovečerních dokumentárních filmech FC Roma (nominace na nejlepší dokument Český lev 2016) a Letní hokej (2019). Natočil celovečerní dokumentární film Mimořádná zpráva a společně se Zuzanou Kirchnerovou pětidílný dokumentární seriál Pět statečných. Jako scénárista pracoval mimo jiné na dokumentárním filmu Martina Marečka Dálava (držitel ocenění nejlepší dokument Český lev 2019).
Jeho filmy jsou uváděny na celé řadě mezinárodních filmových festivalů.
Vystudoval politologii a mezinárodní vztahy a právo na Univerzitě Karlově, kde také absolvoval doktorské studium etiky.

Vladimír Škultéty

Televizní režisér a dokumentarista

Narozen v osmdesátých letech, poprvé na natáčení v devadesátých letech, absolvoval FAMU. Prošel různými pozicemi ve štábu, od runnera, přes making of, ke scénáristovi, prvnímu asistentovi režie až k režisérovi. Má také bohaté herecké zkušenosti, což mu pomáhá při hraných projektech vést herce.
Protože zpíval v několika kapelách začínal jako režisér hudebních videoklipů, pokračuje dokumentárními filmy, reklamami a televizními pořady.
V současnosti pracuje na scénáři svého celovečerního hraného filmového debutu.

www.vladimirskultety.com

Jiří Fedurco

Režisér docusoap pořadů a autorských dokumentů

Jiří Fedurco je známý především jako režisér docusoap pořadů a autorských dokumentů.  Mezi nejznámější jeho docusoap seriály patří Život na vlásku (z prostředí transplantačního programu v pražském IKEMU), Holky pod zámkem (z ženské věznice), Život je pes (docusoap o vodících a asistenčních psech), Hasiči.
Režíroval také řadu dílů různých dokumentárních cyklů jako Krotitelé dluhů, Polepšovna mazlíčků, To dáš!, Kousek nebe, Policie v akci nebo Stopy, fakta, tajemství.

Ivo Macharáček

Televizní a filmový režisér

Ivova rozsáhlá filmografie zahrnuje dokumentární filmy, televizní seriály, celovečerní filmy i reality show a docureality pořady. Mezi jeho dlouhometrážní filmy patří Panic je na nic, Tajemství staré bambitky a Intimita, režíroval tv seriály Ordinace v růžové zahradě, Svatby v Benátkách, Strážce duší i sitcom Helena. Natočil například dokumenty Petr Bezruč bez záruky, Těšínské Slezsko, Rumunsko – hledání minulosti, Gruzínsko afghánský konflikt, Azadlyk znamená svoboda či Borneo za lovci lebek.
Režíroval úspěšné reality show Výměna manželek, Vem si mě, Dům snů, Moje milá tchýně nebo Na nože. Připravil a režíroval také propagační a stratovací kampaně pro řadu televizních pořadů.

Pro vyhledání začněte psát a stiskněte Enter